TRUCKTR.COM DA 2019 TIR ÇEKİCİ DORSE KAMYON TRAKTÖR OTOBÜS MARKALARI MODELLERİ FİYATLARI VE İSİM LİSTESİ YER ALACAKTIR. ASKAM BMC DAF FORD İVECO MAN MERCEDES-BENZ RENAULT SCANİA VOLVO BAŞAK CASE IH CLAAS DEUTZ FAHR ERKUNT FENDT HATTAT JOHN DEERE KIOTI KUBOTA LAMBORGHINI LANDINI LS TRACTOR MASSEY FERGUSON McCORMICK NEW HOLLAND SAME SOLİS STEYR TÜMOSAN VALTRA ZETOR


Anasayfa Tır (Çekici) Dorse Kamyon Amerikan Tırları Traktör Otobüs Trucktr.com

Valtra traktör Oy Ab, Finlandiya merkezli bir Traktör üreticisidir. Şirket, 1951 yılında Valmet'in Traktör üreticisi olarak kurulmuş olup 2001 yılında Valtra adını almıştır. Şirketin merkezi ve fabrikası Suolahti'de yer almaktadır. Valtra traktörler Valtra, günümüzde AGCO'ın bir parçası olup aynı zamanda Brezilya'da da fabrikası bulunmatkadır.Valtra Inc. ve Valtra do Brasil, Amerikan tarımsal ekipman üreticisi AGCO Corporation'ın tamamen bağlı ortaklıklarıdır. AGCO’nun merkezi, Georgia’nın Duluth kentinde ve EAME merkezindeki İsviçre Neuhausen’de bulunuyor. AGCO, dünyanın üçüncü büyük tarımsal ekipman üreticisidir. Valtra'ya ek olarak, diğer AGCO markaları da Massey Ferguson, Fendt, Challenger ve GSI'dir. Finlandiya'da AGCO, AGCO ve diğer üreticiler için arazi dizel motorları üreten, Linnavuori, Nokia'da bulunan AGCO Power motor tesisine de sahiptir. AGCO, New York Borsasında işlem görmektedir. Valtra Inc., 2014 yılının sonunda Suolahti Traktör tesisinde 918 kişi çalıştırdı. Valtra, Suolahti ve Mogi das Cruzes'teki tesislerinde yılda yaklaşık 20.000 Traktör üretiyor.

 

VALTRA TRAKTÖR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Traktör, tarla, bahçe, bağlarda ve şehirlerin parklarında kullanılan tarım aletlerine (pulluk, orak makinesi, mibzer, pülverizatör, ekin biçme makinesi vb.) çekicilik yapan kendinden itimli motoru olan kara taşıtıdır. Lokomobiller traktörlerin ilk öncüleri sayılsa da, İçten yanmalı motoru olan ilk traktörü 1892 yılında ABD’de Iowa’lı John Froehlich yapmıştır.

Çalışma ilkesi otomobillerden pek farklı olmamasına karşın yine de karakteristik özellikleri vardır. Yerden oldukça yüksek dingillere oturtulmuş dar kesitli karoser, ön tekerlere oranla çok büyük derin yivleri olan arka tekerlekler en belirgin özellikleridir. Arka tekerleklerin bu şekli aracın her türlü arazi koşulunda ve yumuşak zeminde patinaj yapmadan ve devrilmeden çalışmasını sağlar. Bazı özel şartlara göre paletli traktörler de vardır. Paletler traktörün ağırlığını daha geniş bir alana yaydıklarından üzerinden geçtiği toprağın sıkışıp kalmasını önler ve traktörün toprağı daha iyi kavramasına yardımcı olur.

kaynak: wikipedia 

TRUCKTR.COM TIR ÇEKİCİ KAMYON DORSE TRAKTÖR OTOBÜS MARKALARI MODELLERİ 2019 YENİ 2020 2021 2022 TIRLAR KAMYONLAR ÇEKİCİLER DORSELER TRAKTÖRLER OTOBÜSLER 0 KM FİYATI FİYATLARI SIFIR FİYAT LİSTESİ

VALTRA TRAKTÖR MODELLERİ VALTRA TRAKTÖR FİYATLARI 0 KM TRAKTÖR FİYATLARI SIFIR TRAKTÖR FİYATLARI

 

 

 

Tasarım ve Uygulama Alpiya Web Tasarım