TRUCKTR.COM DA 2019 TIR ÇEKİCİ DORSE KAMYON TRAKTÖR OTOBÜS MARKALARI MODELLERİ FİYATLARI VE İSİM LİSTESİ YER ALACAKTIR. ASKAM BMC DAF FORD İVECO MAN MERCEDES-BENZ RENAULT SCANİA VOLVO BAŞAK CASE IH CLAAS DEUTZ FAHR ERKUNT FENDT HATTAT JOHN DEERE KIOTI KUBOTA LAMBORGHINI LANDINI LS TRACTOR MASSEY FERGUSON McCORMICK NEW HOLLAND SAME SOLİS STEYR TÜMOSAN VALTRA ZETOR


Anasayfa Tır (Çekici) Dorse Kamyon Amerikan Tırları Traktör Otobüs Trucktr.com

SAME Traktör Società Accomandita Motori Endotermici'nin bir kısaltması olan S.A.M.E., 1942'de İtalya'nın Treviglio (Bergamo) kentinde Francesco ve Eugenio Cassani kardeşleri tarafından kuruldu. Şu anda Deutz-Fahr, Lamborghini, Hürlimann, Grégoire A / S ve Lamborghini Green Pro markalarının da sahibi olan çok uluslu grup SAME Deutz-Fahr (SDF) 'nin bir parçası.  1927'de Francesco ve Eugenio Cassani kardeşler Cassani 40CV tarım traktörünü tasarladı ve üretti. Bu, 1920'lerden bu yana endüstriyel, askeri ve raylı taşıt uygulamalarında kullanılmaya başlanan bir itme gücü olan bir Dizel motorla güçlendirildi. Motor, 550 rpm'de kırk beygir gücü üreten, 12,723 cm3 kapasiteli, fitil ateşlemeli, basınçlı hava tankı havasına sahip basınçlı bir hava marş sistemi, 4 hızda (3 FWD ve 1 REV) ve iki devirli yatay iki silindirli bir ünitedir. 15 km / s azami hız SAME Traktörler Bu Traktör 28.000 Lire fiyatından satıldı. Cassani tarafından tasarlanan Traktör, Castelmaggiore'de Officine Gaetano Barbieri tarafından lisansla satıldı.

 

SAME TRAKTÖR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Traktör, tarla, bahçe, bağlarda ve şehirlerin parklarında kullanılan tarım aletlerine (pulluk, orak makinesi, mibzer, pülverizatör, ekin biçme makinesi vb.) çekicilik yapan kendinden itimli motoru olan kara taşıtıdır. Lokomobiller traktörlerin ilk öncüleri sayılsa da, İçten yanmalı motoru olan ilk traktörü 1892 yılında ABD’de Iowa’lı John Froehlich yapmıştır.

Çalışma ilkesi otomobillerden pek farklı olmamasına karşın yine de karakteristik özellikleri vardır. Yerden oldukça yüksek dingillere oturtulmuş dar kesitli karoser, ön tekerlere oranla çok büyük derin yivleri olan arka tekerlekler en belirgin özellikleridir. Arka tekerleklerin bu şekli aracın her türlü arazi koşulunda ve yumuşak zeminde patinaj yapmadan ve devrilmeden çalışmasını sağlar. Bazı özel şartlara göre paletli traktörler de vardır. Paletler traktörün ağırlığını daha geniş bir alana yaydıklarından üzerinden geçtiği toprağın sıkışıp kalmasını önler ve traktörün toprağı daha iyi kavramasına yardımcı olur.

kaynak: wikipedia DORADO TİGER ARGON EXPLORER FRUTTETO
BAŞAK

CASE IH

CLAAS

DEUTZ FAHR

ERKUNT

FENDT

HATTAT

JOHN DEERE

KIOTI

KUBOTA

LAMBORGHINI

LANDINI

LS TRACTOR

MASSEY FERGUSON

McCORMICK

NEW HOLLAND

SAME

SOLİS

STEYR

TÜMOSAN

VALTRA

ZETOR

TRUCKTR.COM TIR ÇEKİCİ KAMYON DORSE TRAKTÖR OTOBÜS MARKALARI MODELLERİ 2019 YENİ 2020 2021 2022 TIRLAR KAMYONLAR ÇEKİCİLER DORSELER TRAKTÖRLER OTOBÜSLER 0 KM FİYATI FİYATLARI SIFIR FİYAT LİSTESİ

SAME TRAKTÖR MODELLERİ SAME TRAKTÖR FİYATLARI 0 KM TRAKTÖR FİYATLARI SIFIR TRAKTÖR FİYATLARI

 

 

 

Tasarım ve Uygulama Alpiya Web Tasarım