TRUCKTR.COM DA 2019 TIR ÇEKİCİ DORSE KAMYON TRAKTÖR OTOBÜS MARKALARI MODELLERİ FİYATLARI VE İSİM LİSTESİ YER ALACAKTIR. ASKAM BMC DAF FORD İVECO MAN MERCEDES-BENZ RENAULT SCANİA VOLVO BAŞAK CASE IH CLAAS DEUTZ FAHR ERKUNT FENDT HATTAT JOHN DEERE KIOTI KUBOTA LAMBORGHINI LANDINI LS TRACTOR MASSEY FERGUSON McCORMICK NEW HOLLAND SAME SOLİS STEYR TÜMOSAN VALTRA ZETOR


Anasayfa Tır (Çekici) Dorse Kamyon Amerikan Tırları Traktör Otobüs Trucktr.com

1884 yılında Giovanni Landini, Fabbrico'da tarım makineleri için bir fabrika kurdu. 1910'da ilk sabit kızdırma kafası motorunu yaptı. 1925'te Landini traktör 25/30, kızdırma kafası motorlu ilk traktörü geliştirdi. 1955 yılında, kızdırma kafası motorlu en güçlü Traktör olan Landini L 55 geliştirilmiştir. 1957'de, İtalya'da lisanslı dizel motor üretimi için Perkins Motorları ile anlaşma imzalandı. 1959'da Landini traktör, ilk paletli traktörünü Landini C35 ile üretti ve şirket, Traktör üreticisi Massey Ferguson tarafından devralındı. 1968 yılında Aprilia'da hafriyat makineleri fabrikası açıldı. 1970'lerin başlarından itibaren, Landini, yalnızca kendi traktörlerinin boyalarından farklı olan Massey Ferguson için traktörler tanıttı. 1982 yılında, Landini meyve yetiştiriciliği için ilk dar izli traktörünü üretti, dört yıl sonra da şarap yetiştiriciliği için ilk dar izli traktörünü üretti.

 

LANDİNİ TRAKTÖR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Traktör, tarla, bahçe, bağlarda ve şehirlerin parklarında kullanılan tarım aletlerine (pulluk, orak makinesi, mibzer, pülverizatör, ekin biçme makinesi vb.) çekicilik yapan kendinden itimli motoru olan kara taşıtıdır. Lokomobiller traktörlerin ilk öncüleri sayılsa da, İçten yanmalı motoru olan ilk traktörü 1892 yılında ABD’de Iowa’lı John Froehlich yapmıştır.

Çalışma ilkesi otomobillerden pek farklı olmamasına karşın yine de karakteristik özellikleri vardır. Yerden oldukça yüksek dingillere oturtulmuş dar kesitli karoser, ön tekerlere oranla çok büyük derin yivleri olan arka tekerlekler en belirgin özellikleridir. Arka tekerleklerin bu şekli aracın her türlü arazi koşulunda ve yumuşak zeminde patinaj yapmadan ve devrilmeden çalışmasını sağlar. Bazı özel şartlara göre paletli traktörler de vardır. Paletler traktörün ağırlığını daha geniş bir alana yaydıklarından üzerinden geçtiği toprağın sıkışıp kalmasını önler ve traktörün toprağı daha iyi kavramasına yardımcı olur.

kaynak: wikipedia 

TRUCKTR.COM TIR ÇEKİCİ KAMYON DORSE TRAKTÖR OTOBÜS MARKALARI MODELLERİ 2019 YENİ 2020 2021 2022 TIRLAR KAMYONLAR ÇEKİCİLER DORSELER TRAKTÖRLER OTOBÜSLER 0 KM FİYATI FİYATLARI SIFIR FİYAT LİSTESİ

LANDINI TRAKTÖR MODELLERİ LANDINI TRAKTÖR FİYATLARI 0 KM TRAKTÖR FİYATLARI SIFIR TRAKTÖR FİYATLARI

 

 

 

Tasarım ve Uygulama Alpiya Web Tasarım