TRUCKTR.COM DA 2019 TIR ÇEKİCİ DORSE KAMYON TRAKTÖR OTOBÜS MARKALARI MODELLERİ FİYATLARI VE İSİM LİSTESİ YER ALACAKTIR. ASKAM BMC DAF FORD İVECO MAN MERCEDES-BENZ RENAULT SCANİA VOLVO BAŞAK CASE IH CLAAS DEUTZ FAHR ERKUNT FENDT HATTAT JOHN DEERE KIOTI KUBOTA LAMBORGHINI LANDINI LS TRACTOR MASSEY FERGUSON McCORMICK NEW HOLLAND SAME SOLİS STEYR TÜMOSAN VALTRA ZETOR


Anasayfa Tır (Çekici) Dorse Kamyon Amerikan Tırları Traktör Otobüs Trucktr.com

Hattat Traktör, Hattat Holding'e bağlı Tekirdağ Çerkezköy fabrikalarında ürettim yapan firma. 200 bin m²'lik tesiste 50- 102 beygir gücü aralığında 209 model üretilmektedir.Hattat Traktör Tarım Makinaları A.Ş. 1998 yılında kurulmuştur. 2001 yılında Romanya firması Tractorul UTB S.A ile Universal markalı traktörlerin Türkiye'de üretilmesi için anlaşma yapılmıştır. 2002 yılında bu üretim başlamıştır.
2002 yılında Finlandiya firması Finlandiya Valtra Inc. ile Valtra markalı traktörlerin Türkiyede üretimi için anlaşma yapıldı. 2004 yılında A ve 100 serisi üretimi başlamıştır. 2006 yılından sonra başlayan yerli Traktör üretme çalışmaları sonucunda 2007 yılında Hattat Traktör üretilmiştir.
Yıllık 20 bin üretim kapasitesine sahip marka 22 ülkeye ihracat yapmaktadır. A 110 modeli Avrupa'da tasarım ödülleri aldı.

 

HATTAT TRAKTÖR

 

HATTAT 240S

HATTAT 255T

 

 

HATTAT B3055

HATTAT 266G

 

 

HATTAT C3065

HATTAT 398

 

 

 

 

 

Traktör, tarla, bahçe, bağlarda ve şehirlerin parklarında kullanılan tarım aletlerine (pulluk, orak makinesi, mibzer, pülverizatör, ekin biçme makinesi vb.) çekicilik yapan kendinden itimli motoru olan kara taşıtıdır. Lokomobiller traktörlerin ilk öncüleri sayılsa da, İçten yanmalı motoru olan ilk traktörü 1892 yılında ABD’de Iowa’lı John Froehlich yapmıştır.

Çalışma ilkesi otomobillerden pek farklı olmamasına karşın yine de karakteristik özellikleri vardır. Yerden oldukça yüksek dingillere oturtulmuş dar kesitli karoser, ön tekerlere oranla çok büyük derin yivleri olan arka tekerlekler en belirgin özellikleridir. Arka tekerleklerin bu şekli aracın her türlü arazi koşulunda ve yumuşak zeminde patinaj yapmadan ve devrilmeden çalışmasını sağlar. Bazı özel şartlara göre paletli traktörler de vardır. Paletler traktörün ağırlığını daha geniş bir alana yaydıklarından üzerinden geçtiği toprağın sıkışıp kalmasını önler ve traktörün toprağı daha iyi kavramasına yardımcı olur.

kaynak: wikipedia 

TRUCKTR.COM TIR ÇEKİCİ KAMYON DORSE TRAKTÖR OTOBÜS MARKALARI MODELLERİ 2019 YENİ 2020 2021 2022 TIRLAR KAMYONLAR ÇEKİCİLER DORSELER TRAKTÖRLER OTOBÜSLER 0 KM FİYATI FİYATLARI SIFIR FİYAT LİSTESİ

HATTAT TRAKTÖR MODELLERİ HATTAT TRAKTÖR FİYATLARI 0 KM TRAKTÖR FİYATLARI SIFIR TRAKTÖR FİYATLARI

 

 

 

Tasarım ve Uygulama Alpiya Web Tasarım