TRUCKTR.COM DA 2019 TIR ÇEKİCİ DORSE KAMYON TRAKTÖR OTOBÜS MARKALARI MODELLERİ FİYATLARI VE İSİM LİSTESİ YER ALACAKTIR. ASKAM BMC DAF FORD İVECO MAN MERCEDES-BENZ RENAULT SCANİA VOLVO BAŞAK CASE IH CLAAS DEUTZ FAHR ERKUNT FENDT HATTAT JOHN DEERE KIOTI KUBOTA LAMBORGHINI LANDINI LS TRACTOR MASSEY FERGUSON McCORMICK NEW HOLLAND SAME SOLİS STEYR TÜMOSAN VALTRA ZETOR


Anasayfa Tır (Çekici) Dorse Kamyon Amerikan Tırları Traktör Otobüs Trucktr.com

Erkunt Traktör, 2003 yılında kurulmuş, Ankara'da üretim yapan Türk Traktör markasıdır. Marka otomotiv yan sanayii alanında faaliyet gösteren Erkunt Sanayi A.Ş. kuruluşudur. Sincan Organize Sanayi Bölgesinde 14,500 m² kapalı, toplam 45,000 m² alanda üretim yapmaktadır.Erkunt Traktör  Marka yabancı lisansı ile değil, kendi çalışmaları sonucu yerli tasarım Türk traktörü üretmektedir.İstanbul Sanayi Odasının her yıl açıkladığı İSO-500 listesine girmiş ve hızla yükselerek 2014 yılında 371. olmuştur. Kurulduktan 6 yıl sonra Traktör pazarında Türkiye 3.sü oldu, 85 markanın bulunduğu dünya sıralamasında 56. sırada yer aldı.

 

ERKUNT TRAKTÖR

 

ERKUNT 181-1

ERKUNT SERVET

 

 

ERKUNT BEREKET

ERKUNT BEREKET

 

 

ERKUNT KISMET

ERKUNT HAŞMET

 

 

ERKUNT KISMET

ERKUNT KISMET

 

 

ERKUNT KIYMET

ERKUNT KIYMET

 

ERKUNT KUDRET

ERKUNT KIYMET

 

ERKUNT NİMET

ERKUNT NİMET

 

ERKUNT SERVET

ERKUNT SERVET

 

Traktör, tarla, bahçe, bağlarda ve şehirlerin parklarında kullanılan tarım aletlerine (pulluk, orak makinesi, mibzer, pülverizatör, ekin biçme makinesi vb.) çekicilik yapan kendinden itimli motoru olan kara taşıtıdır. Lokomobiller traktörlerin ilk öncüleri sayılsa da, İçten yanmalı motoru olan ilk traktörü 1892 yılında ABD’de Iowa’lı John Froehlich yapmıştır.

Çalışma ilkesi otomobillerden pek farklı olmamasına karşın yine de karakteristik özellikleri vardır. Yerden oldukça yüksek dingillere oturtulmuş dar kesitli karoser, ön tekerlere oranla çok büyük derin yivleri olan arka tekerlekler en belirgin özellikleridir. Arka tekerleklerin bu şekli aracın her türlü arazi koşulunda ve yumuşak zeminde patinaj yapmadan ve devrilmeden çalışmasını sağlar. Bazı özel şartlara göre paletli traktörler de vardır. Paletler traktörün ağırlığını daha geniş bir alana yaydıklarından üzerinden geçtiği toprağın sıkışıp kalmasını önler ve traktörün toprağı daha iyi kavramasına yardımcı olur.

kaynak: wikipedia 

TRUCKTR.COM TIR ÇEKİCİ KAMYON DORSE TRAKTÖR OTOBÜS MARKALARI MODELLERİ 2019 YENİ 2020 2021 2022 TIRLAR KAMYONLAR ÇEKİCİLER DORSELER TRAKTÖRLER OTOBÜSLER 0 KM FİYATI FİYATLARI SIFIR FİYAT LİSTESİ

 

ERKUNT TRAKTÖR MODELLERİ ERKUNT TRAKTÖR FİYATLARI 0 KM TRAKTÖR FİYATLARI SIFIR TRAKTÖR FİYATLARI

 

 

 

Tasarım ve Uygulama Alpiya Web Tasarım